Stříbrné dětské náušnice

Stříbrné náušničky budou vynikat v uších Vaší dcerky, a to hlavně pokud vyberete silnější, protože světlá barva ještě o něco více láká pozornost. Na výběr máte nejen jemné tvary pro kojence osazené se zirkonem nebo perlou, ale i netradiční moderní náušnice s typicky dětským motivem pro trošku starší dítě.

strieborné detské náušnice Cutie

Stříbro je ušlechtilý spotřební kov, který se používá už od starověku. Pro svojí lesklou bílou barvu si našlo svoje uplatnění ve výrobě šperků. Dlouho předtím bylo stříbro proužíváno pro nejrůznější účely, například jako dezinfekční prostředek nebo antibiotikum. Dodnes se ještě stříbří některé zrcadla a termosky.

Tento kov je vhodnou alternativou pro zlato. Mezi jeho výhody patří nejen trvanlivost, pevnost a odolnost, ale i cenová dostupnost. Výrobky ze stříbra jsou obvykle levnější při porovnání s těmi zlatými. Ale i tady platí, že je vhodnější investovat více peněz do kvalitnějšího stříbra, než vybírat levnější model, který ve skutečnosti nemusí být vůbec kvalitní.

Jediným problémem stříbrných šperků je jejich oxidace – časem mohou změnit barvu, která pak nabírá tmavších odstínů. V poslední době se však hotový výrobek upravuje rhodiováním, tedy povrchovou úpravou, která zabraňuje oxidaci. Navíc právě rhodiace dělá šperk mechanicky odolnějším.

Dětské náušnice ze stříbra budou vyžadovat podobnou péči jako jakýkoliv jiný šperk. Doma je lehce očistěte čističem stříbra nebo speciální vatou určenou na stříbrné povrchy. Nezapomínejte, že je vhodné oddělené skladování, tedy každý stříbrný šperk zvlášť. Občas nechte náušničky ošetřit v klenotnictví ultrazvukem, aby se jim navrátil lesk.


Slovensky Česky

Propíchnutí uší je poměrně často diskutované téma. Zatímco v některých zemích se zvažuje propíchnutí uší a mnozí rodiče k tomu přistoupí, až když dítě dovrší školního věku. U nás se propichování nebo nastřelování náušnic provádí mnohem dříve.

Co radí odborníci?
Přečtěte si kdy a jak dát propíchnout uši.