Diamantové dětské náušnice

Dětské náušničky s diamanty jsou symbolem klasického vkusu a stylu, zosobňují eleganci, trvanlivost a jsou zárukou kvality. Diamant zůstává krásný i po desetiletí, takže náušnice zůstanou památkou pro další generace. Možná i vy máte někde odložený prsten po vaší babičce, který je osazen diamantem a stále vypadá jako nový.

Diamant je nejtvrdší kámen na naší Zemi. Vyznačuje se vysokou disperzitou světla – láme ho na různé duhové barvy. Nemusí být tedy vůbec zbarvený, a přesto přiláká pohledy a získá obdiv. Dá se dobře leštit díky své tvrdosti a je mimořádně odolný vůči poškrábání. Dá se říci, že ho poškodí pouze otření o jiný diamant. A aby toho nebylo málo je navíc i metastabilní což znamená, že by se za normálních okolností rozložil na grafit za mimořádně dlouhý čas.

Diamanty se vyskytují v různých průhledných odstínech, ale v důsledku příměsí nebo poruchami ve struktuře mohou být šedé, modré, žluté, oranžové, červené, zelené, růžové, hnědé nebo i černé. Náušničky jsou tak ještě zářivější a Vy si můžete vybrat ze široké škály barev, aby co nejvíce vynikly na vaší dcerce.

Diamantové detské náušnice

Při volbě náušnic berte v úvahu bezpečnost. Diamant musí být pevně osazen a zapínání by mělo být na “cvaknutí” aby dítěti nevypadly z uší při spaní nebo hraní. Přece jen je bude dítě nosit od několika měsíců až po školní věk.

Péče o diamantové náušničky je praktická a vyplývá z povahy samotných diamantů. Sice tento kámen odpuzuje vodu, na druhé straně, jakoby přitahoval tuk, to znamená, že se stačí párkrát dotknout a zůstanou stopy po rukou. Domácí čištění proveďte lihem nakapaným na papírovou kuchyňskou utěrku. Některé hospodyňky doporučují vložit náušničky na krátkou dobu do převařené vody se saponátem na nádobí. Profesionální čištění proběhne ve zlatnictví pomocí ultrazvuku. Pokud náušničky přestane dítě na nějaký čas nosit, odložte je do sáčku z textilie.


Slovensky Česky

Propíchnutí uší je poměrně často diskutované téma. Zatímco v některých zemích se zvažuje propíchnutí uší a mnozí rodiče k tomu přistoupí, až když dítě dovrší školního věku. U nás se propichování nebo nastřelování náušnic provádí mnohem dříve.

Co radí odborníci?
Přečtěte si kdy a jak dát propíchnout uši.