Zlaté dětské náušnice

První dětské náušnice byly vyrobené právě ze zlata a dávaly se malým děvčátkům hned po propíchnutí uší. Ačkoliv jsou náušnice z bílého zlata během posledních let poměrně moderní, žluté zlato stále zůstává tradiční volbou mnohých rodičů. Elegantně a honosně působí i růžové zlato, žluté nebo červené zlato, které dětem mimořádně sluší. Navíc zlato zůstává stále nejpoužívanějším materiálem pro dětské náušnice také ze zdravotních důvodů – neoxiduje, není alergenní a neuvolňuje žádné niklové soli.

Během nákupu pro Vaši malou princeznu dbejte také na bezpečnost a kvalitu. Náušnice by měly být z co možná nejkvalitnějšího zlata, s minimem použitých příměsí. Nejlepší volbou jsou rozhodně náušničky s bezpečnostním zapínáním, aby dítěti nevypadly například během spánku nebo hraní. Pokud přemýšlíte nad kamínkem, volte takový, který bude pevně osazený, protože vypadnutí perly nebo diamantu může lákat dítě k tomu, aby jej vzalo do úst a spolklo.

Péče o zlaté náušnice není vůbec složitá nebo náročná. Lesk se opět vrátí po přeleštění vatou určenou na šperky. Použít můžete i hadřík navlhčený čistidlem určeným na šperky. Rovněž můžete zlato čas od času nechat vyčistit ve zlatnictví.

A proč právě zlato? Zlato je vzácný kov, který je chemicky velmi stabilní. Ryzí zlato je měkké a zároveň velmi těžké. Všechny jeho vlastnosti ho předurčily k tomu, aby se z něj stal ideální materiál pro výrobu šperků (a v minulosti také platidel). Dlouhá historie prozrazuje, že vždy bylo symbolem bohatství a zárukou síly. První užití zlata jako materiálu pro šperky bylo na východě, kde se náhrdelníky z tohoto kovu našli v hrobce královny Zer.


Slovensky Česky

Propíchnutí uší je poměrně často diskutované téma. Zatímco v některých zemích se zvažuje propíchnutí uší a mnozí rodiče k tomu přistoupí, až když dítě dovrší školního věku. U nás se propichování nebo nastřelování náušnic provádí mnohem dříve.

Co radí odborníci?
Přečtěte si kdy a jak dát propíchnout uši.