Dětské náušnice se zirkony

Detské náušnice so zirkónmi

Zirkon je uměle vyráběný materiál, nerost, který se nápadně podobá diamantu. Právě díky tomu kraluje šperkům a je stále více používáný v prstenech nebo náušnicích. Je trvanlivý a krásně lomí světlo. Ve středověku byl považován za kámen moudrosti a věřilo se, že ochraňuje svého nositele před zlými duchy nebo sny. Údajně také probouzel chuť k jídlu a podle některých kmenů zlepšoval nervy.

Jak je již zmíněno hned na začátku, zirkon se svým tvarem, barvou a disperzitou světla podobný diamantu, což znamená, že je jeho efektní náhradou. Čistý neupravený zirkon je bezbarvý, ale při úpravách jsou používány různé příměsi, díky čemuž vzniká modrý, červený, žlutý, zelený, hnědý či fialový zirkon podle potřeb výrobce. Náušničky jsou tedy barevné a vynikají na uších dětí.

Dětské náušnice se zirkony budou pravděpodobně cenově dostupnější. Nejčastěji se sází do náušniček z chirurgické oceli nebo ze stříbra, někde však najdeme i zlaté. Je tedy jen na Vás, kterému provedení dáte přednost, protože větší zirkon se bude vyjímat na kterémkoliv povrchu. Opatrní buďte pouze při bezpečnosti – vyberte náušničky na klasické zavírací zapínání a dobře prohlédněte osazení kamínku.

Zirkon má oproti diamantu, menší nevýhodu – je měkčí. Tato nevýhoda se však netýká náušnic, spíše se projeví při každodenním nošení prstenu. Na ruce má více příležitostí opotřebovat se o jiné, ještě tvrdší předměty. Náušnice se na uších nemají kde “obít”, a dětské už vůbec ne. Proto se není čeho bát, zirkon si na náušničkách pro děti zachovává svůj tvar a krásu.

Péče o tyto dětské náušnice je velmi jednoduchá, dokonce by se dalo tvrdit, že ze všech šperků nejjednodušší. Lze je pěkně vyleštit i doma bez námahy nebo časové náročnosti. Zirkon ztrácí svůj lesk zejména při dotyku, takže postačí, pokud je přeleštíte vatou určenou na stříbro, případně je bez obav umyjte hadříkem vymáčeným v saponátu.


Slovensky Česky

Propíchnutí uší je poměrně často diskutované téma. Zatímco v některých zemích se zvažuje propíchnutí uší a mnozí rodiče k tomu přistoupí, až když dítě dovrší školního věku. U nás se propichování nebo nastřelování náušnic provádí mnohem dříve.

Co radí odborníci?
Přečtěte si kdy a jak dát propíchnout uši.